Adina Kahriman učenica Elči Ibrahim-pašine medrese osvojila 1. mjesto u pisanju eseja na turskom jeziku

Adina Kahriman, učenica IIId razreda Elči Ibrahim-pašine medrese učestvovala je na takmičenju u pisanju eseja koje je organizovano od strane Ureda za obrazovanje Ambasade Republike Turske u Sarajevu i Instituta Yunus Emre za učenike osnovnih i srednjih škola koji izučavaju turski jezik, a povodom 24. novembra, koji se u R. Turskoj obilježava kao Dan nastavnika. Tema eseja je bila: „Nastavnik kojeg nikad neću zaboraviti.“

Kako uz veliki trud dolazi i nagrada naša Adina je osvojila prvo mjesto.

1. mjesto - Adina Kahriman (Elči Ibrahim pašina medresa Travnik)

2. mjesto - Hava Kadušić (Gimnazija Musa Ćazim Ćatić Tešanj)

3. mjesto - Zerina Hondo (OŠ Parsovići, Konjic)

Komisiju za pregledavanje eseja su sačinjavali:

1. Prof.dr. Müberra Gürgendereli,
2. Doc.dr. Rıfat Gürgendereli,
3. Dr. Mirsad Turanović,
4. Mustafa Ilgar.

Dodjela nagrada priličena je 24. novembra u Mostaru na svečanosti otvorenja restaurirane zgrade Ćejvan Ćehajinog mekteba (stara zgrada Karađoz-begove medrese) koja je ustupljena na korištenje Institutu Yunus Emre. Nagrade je uručio ministar kulture i turizma Republike Turske Mehmet Nurij Ersoy.

Čestitamo Adini na odličnom upjehu i želimo joj puno ovakvih uspjeha i u budućnosti.

« Decembar 2018 »