Članak je filtriran: nedjelja, 14 April 2019 - Elči Ibrahim-pašina medresa u Travniku

13. i 14. aprila 2019. godine Elči Ibrahim-pašina medresa je upriličila Dane otvorenih vrata za učenike završnih razreda osnovnih škola sa područja Srednjobosanskog i Zeničko-dobojskog kantona.

Danima otvorenih vrata prisustvovalo je preko 250 učenika i učenica koji su izrazili želju i zainteresovanost za nastavak obrazovanja u klupama naše medrese.
Reprezentativni tim profesora i učenika Medrese je ove godine posjetio 70. osnovnih škola Srednjobosanskog i Zeničko-dobojskog kantona.

U subotu, 13. aprila 2019. godine, učenici i učenice su pristizali u prijepodnevnim satima organizovanim autobusima koje je obezbijedila Medresa.
Nakon smještaja u internate učenici su dnevne aktivnosti proveli na Edukativno-sportskom centru u Golešu uz sportske aktivnosti i lijepo druženje.
Učenice su svoje dnevne aktivnosti provele u kompleksu Medrese kroz nekoliko radionica: dramska radionica, spelling bee, pantomima i odbojka.

Večernje aktivnosti su se provele u internatima uz namaz, predavanje direktora, mr. Dževdeta Šošića i pomoćnika direktora za internat, mr. Safeta Durgutija za učenike i predavanje profesorice Mahire Hasičić za učenice.

U nedjelju, 14. aprila 2019. godine, nakon doručka učenici su obišli znamenitosti grada Travnika u pratnji profesora a učenice su posjetile Edukativno-sportski centar u Golešu uz pratnju profesorica, nakon čega je usljedio povratak u Medresu, smještaj u autobuse i polazak kućama.

Intenzivan vikend pun utisaka, druženja i edukacije obilježio je Dane otvorenih vrata 2019. godine.

Čestitamo Upravi Medrese, profesorima i profesoricama, kao i odgajateljima i odgajateljicama na predanom i požrtvovanom radu da sve protekne u najboljem redu, roditeljima se zahvaljujemo na povjerenju, a učenicima i učenicama na dolasku.

Foto galeriju možete pogledati na zvaničnoj facebook stranici Elči Ibrahim-pašine medrese u Travniku.

« April 2019 »