Kamp za nadarene učenike iz predmeta Biologije i Hemije

Pod pokroviteljstvom Uprave za obrazovanje i nauku Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini, Gazi Husrev-begova medresa je bila domaćin Kampa za nadarene učenike iz predmeta “Biologija” i “Hemija” koji je održan u petak i subotu 07. i 08. decembra 2018. godine.

Programom Kampa bilo je predviđeno da učestvuju učenici i profesori srednjoškolskih ustanova Rijaseta IZ-e, a odazvalo se osam medresa i Prva bošnjačka gimnazija. Tako se na ovom svojevrsnom druženju okupilo petnaest predmetnih profesora i 69 učenica i učenika uključujući učenice i učenike iz Elči Ibrahim-pašine medrese koji pohađaju izborne grupe Biologija-Hemija u pratnji profesorica Enise Kadrić i Merime Begović.

Kamp je u potpunosti realizovan prema predviđenom protokolu koji je obuhvatio organizovane posjete „Milkosu“ i „Sinalku“, Gazi Husrev-begovoj biblioteci i Prirodno-matematičkom fakultetu u Sarajevu i završno predavanje u amfiteatru naše škole prof. dr. Sadbere Trožić-Borovac na temu: „Biodiverziteti vodeni ekosistemi u BiH“. Na kraju programa uručene su zahvalnice i certifikati svim učesnicima uz prigodna obraćanja Halima Husića, pomoćnika direktora za nastavu Gazi Husrev-begove medrese i Seid-ef. Eminovića šefa odjela za srednje obrazovanje u Upravi za obrazovanje i nauku Rijaseta islamske zajednice u BiH.

Gazi Husrev-begova medresa/www.medresa.ba

« Mart 2019 »