Održani 20. Sportski susreti učenika srednjoškolskih ustanova Islamske zajednice u BiH.

U Mostaru su održani 20. jubilarni Sportski susreti učenika srednjoškolskih ustanova Islamske zajednice u BiH.

Domaćin najboljim sportistima medresa i gimnazija IZ-e u BiH bila je Karađoz-begova medresa, koja je sveukupnom organizacijom doprinijela da Sportski susreti prođu u najboljem redu.

Susreti su se održali u periodu od 12. do 14. oktobra 2018. godine, a učestovale su: Elči Ibrahim-pašina medresa, Medresa „Gazi Isa-beg“, Medresa „Osman ef. Redžović“, Medresa „Džemaludin ef. Čaušević“, Medresa „Mehmed Fatih“, Gazi Husrev-begova medresa, Behram-begova medresa i medresa domaćina – Karađoz-begova medresa, koja je dobila nagradu za fer play, te zahvalnicu za organizaciju i podršku ovgodišnjih susreta.

Svečano otvorenje održano je u USRC „Midhat Hujdur-Hujka“, a tom prilikom prisutnima su se obratili profesor hafiz Aid Tulek, direktor Karađoz-begove medrese i profesor Seid Eminović, ispred organizatora – Uprave za obrazovanje i nauku Rijaseta IZ-e u BiH.

Prvog dana Sportskih susreta odigrane su utakmice po grupama i to u futsalu i košarci, te takmičenje u šahu i stonom tenisu. Drugog dana odigrane su polufinalne i finalne utakmice, te je realizovano i takmičenje iz atletike.

Od zapaženih rezultata učenici Elči Ibrahim-pašine medrese su osvojili:

- 1. mjesto u šahu (Karalić Evel)
- 1. mjesto na 800. metara (Hodžić Adis)
- 2. mjesto na štafeti 4×100 metara ( Duvnjak Muanis, Hodžić Adis, Buljina Abaz, Selman Haris)

U ukupnom poretku Elči Ibrahim-pašina medresa je osvojila 5. mjesto.

Sportski susreti fotogalerija

« Novembar 2018 »