subota, 23 Maj 2020 10:49

Konkurs za upis učenika u I (prvi) razred Elči Ibrahim-pašine medrese u Travniku u školskoj 2020/2021. godini

Kandidati za upis u Elči Ibrahim-pašinu medresu u Travniku u školskoj 2020/2021. godini treba da ispunjavaju sljedeće uvjete:

a) da nisu stariji od 18 godina,
b) da su završili završni razred osnovne škole s primjernim vladanjem.

Kandidati za upis u Medresu neće polagati prijemni ispit.
Kandidati koji su hafizi, učenici generacije u osnovnoj školi ili koji su ostvarili odličan uspjeh iz svih nastavnih predmeta i primjerno vladanje u posljednja četiri razreda osnovne škole, uz priložene dokumente kojima potvrđuju svoj status, bit će bodovani s najvećim brojem bodova po svim kriterijima bodovanja i kao takvi odmah primljeni.

Uz prijavu na konkurs za upis učenika u prvi razred Medrese svaki kandidat će na odgovarajući način priložiti sljedeće dokumente:

1. svjedodžbu o završenom IX, odnosno završnom razredu osnovne škole,
2. uvjerenje o uspjehu u tri razreda koji prethode završnom razredu osnovne škole,
3. izvod iz matične knjige rođenih,
4. uvjerenja, diplome i priznanja o osvojenim jednom od prva tri mjesta na takmičenjima koja su zvanično organizirana na nivou kantona/regije, entiteta u BiH ili Bosne i Hercegovine, Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini i to iz predmeta zastupljenih u nastavnom planu i programu Elči Ibrahim-pašine medrese u Travniku.

Popunjenu prijavu sa gore navedenom dokumentacijom kandidat će dostaviti: na mail: Ova e-maila adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli., ili poštom ili lično u Sekretarijat Škole. Primljeni kandidati će dostaviti originalne dokumente u roku od osam dana od dana prijema.

Rok za prijavu kandidata je od 1. do 20. juna 2020. godine.

Komisija za prijem učenika u prvi razred će objaviti rezultate upisa na web-stranici Medrese najkasnije tri (3) dana nakon isteka roka za prijavu za prijem učenika.

Dodatne informacije u vezi s prijavom, prijemom i upisom učenika kandidati mogu dobiti na web stranici Medrese.

« Septembar 2020 »