Uspješno završeni IV Sportski susreti učenica srednjoškolskih ustanova Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini

U nedjelju 28. oktobra 2018. godine, u Elči Ibrahim-pašinoj medresi završeni su IV Sportski susreti učenica srednjoškolskih ustanova Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini. Uručivanjem nagrada, priznanja, medalja i pehara, uspješno su završeni ovi susreti.

Rezultati po disciplinama su sljedeći (prikazani su samo rezultati za prva tri mjesta):

Atletika, disciplina 100m:

1. Muminović Medina, Gazi Husrev-begova medresa Sarajevo
2. Aganović Envera, Elči Ibrahim-pašina medresa Travnik
3. Begić Emina, Prva bošnjačka gimnazija Sarajevo

Atletika, disciplina 200m:

1. Šupurović Sumeja, Medresa Džemaludin ef. Čaušević Cazin
2. Dautović Anisa, Medresa Mehmed Fatih Podgorica
3. Bavčić Emina,Prva bošnjačka gimnazija Sarajevo

Stoni tenis:

1. Sikira Emina, Gazi Husrev-begova medresa Sarajevo
2. Tursunović Belmina, Behram-begova medresa Tuzla
3. Šopović Emina, Prva bošnjačka gimnazija Sarajevo

Šah:

1. Kantardžić Asja, Prva bošnjačka gimnazija Sarajevo
2. Ahmić Rukajja, Elči Ibrahim-pašina medresa Travnik
3. Brković Hafsa, Gazi Husrev-begova medresa Sarajevo

Odbojka:

1. Prva bošnjačka gimnazija Sarajevo
2. Gazi Husrev-begova medresa Sarajevo
3. Behram-begova medresa Tuzla

Nakon završenih svih disciplina, ukupni pobjednik IV Sportskih susreta učenica je ekipa Prve bošnjačke gimnazije iz Sarajeva. Rezultati Četvrtih sportskih susreta učenica srednjoškolskih ustanova Islamske zajednice u BiH u ukupnom zbiru su sljedeći:

1. Prva bošnjačka gimnazija Sarajevo

2. Gazi Husrev-begova medresa Sarajevo

3. Elči Ibrahim-pašina medresa Travnik

4. Behram-begova medresa Tuzla

5. Medresa Osman ef. Redžović Visoko

6. Medresa Džemaludin-ef. Čaušević Cazin

7. Karađoz-begova medresa Mostar

8. Medresa Mehmed Fatih Podgorica

Najboljom sportistkinjom proglašena je učenica Gazi Husrev-begove medrese Muminović Medina, dok je nagradu za fer plej odnijela ekipa iz Medrese Džemaludin-ef. Čaušević iz Cazina.

Čestitke najuspješnijim takmičarkama su uputili i nagrade dodijelili Seid Eminović, koordinator za srednje obrazovanje pri Upravi za obrazovanje i nauku Rijaseta IZ u BiH, mr. Dževdet Šošić, direktor Elči Ibrahim-pašine medrese, Halim Husić, pomoćnik direktora Gazi Husrev-begove medrese za nastavu, prof. Gazi Husrev-begove medrese Dženita Resić , prof. Medrese Džemaludin ef. Čaušević Senada Mravović i prof. Prve bošnjačke gimnazije Emela Mehmedspahić.

Čestitamo svim učesnicima a posebno nosiocima medalja, pehara i bajraka, i do sljedećih Sportskih susreta želimo im mnogo uspjeha u nastavnim i vannastavnim aktivnostima.

« Novembar 2018 »