info@medresa.edu.ba

Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitati korisnika sa ID: 736
XV kantonalna debata učenika srednjih škola održana u Elči Ibrahim-pašinoj medresi

U srijedu, 28. marta 2018. godine, u Elči Ibrahim-pašinoj medresi održana je XV kantonalna debata učenika srednjih škola.

Tema ovogodišnje debate: "Škola je najbolje mjesto za sprječavanje nasilja."

Učešće na ovogodišnjoj debati uzelo je 20. srednjih škola i debata je bila takmičarskog karaktera.

Na samome početku sve prisutne u svojstvu domaćina je srdačno poselamio i izrazio dobrodošlicu svima direktor Medrese, mr. Dževdet Šošić.

XV kantonalnu debatu svečano je otvorila gospođa Esminka Burek, viša stručna saradnica za srednje i visoko obrazovanje pri Ministarstvu obrazovanja, nauke, kulture i sporta Vlade SBK.

Nakon svečanog otvaranja, prof. lejla Zukan ispred organizatora sve prisutne je upoznala sa propozicijama ovogodišnje debate. Učesnici su bili podjeljeni i već unaprijed raspoređeni u afirmacijske i negacijske ekipe.

Pregledavanjem ocjenjivačkih listića komisija je utvrdila prva tri mjesta:

1. Mješovita srednja škola Travnik
2. Behram-begova medresa, Tuzla
2. Gazi Husrev-begova medresa, Sarajevo
3. Prva gimnazija, Zenica
3. Mješovita srednja škola Donji Vakuf

Elči Ibrahim-pašina medresa zauzela je četvrto mjesto.

Čestitamo ovogodišnjim pobjednicima i zahvaljujemo se svim učesnicima i profesorima koji su svojim prisustvom uveličali ovogodišnju debatu.

Čitano 1605 puta