Članak je filtriran: nedjelja, 18 Novembar 2018 - Elči Ibrahim-pašina medresa u Travniku

Na Državnom prvenstvu za kadete,juniore i U21 u karateu koje je održano u Banja Luci 17. novembra 2018. godine, učenik IIb razreda, Salih Selman je osvojio 3. mjesto u kategoriji borbe juniori -61kg.

Ovo je Salihov prvi nastup na Državnom prvenstvu u juniorskoj konkurenciji, što je pokazatelj da se radi o mladom ali perspektivnom takmičaru od kojeg očekujemo da u budućnosti osvoji još puno ovakvih ali i boljih uspjeha.

U petak, 16. novembra 2018. godine, u Centru za kulturu Općine Travnik u organizaciji Medžlisa IZ Travnik održan je program u okviru manifestacije “Dani Resulullaha, s.a.v.s.”. Program su podržali Elči Ibrahim-pašina medresa kroz suorganizaciju i učešće hora i dramske sekcije, te Općina Travnik i Centar za kulturu Općine Travnik.

Pred velikim brojem posjetilaca nastupili su hor imama Medžlisa IZ Travnik, hor učenika i dramska sekcija Elči Ibrahim-pašine medrese, te hor džemata Kalibunar “Džennetske ptice”.

Program je započeo, učenjem Kur'ana kojim je prisutne počastio imam džemata Karaula, Merzuk-ef. Grabus, nakon kojeg se prisutnima obratio glavni imam Medžlisa mr. Salih-ef. Indžić sa riječima dobrodošlice, najavivši sadržaje Manifestacije koji će se održavati na području Medžlisa do 25. novembra.

Program je završio emotivnim performansom dramske sekcije Elči Ibrahim-pašine medrese, koji je izmamio suze kod velikog broja prisutnih posjetilaca.

www.miztravnik.com.ba

« Novembar 2018 »