Članak je filtriran: petak, 01 Novembar 2019 - Elči Ibrahim-pašina medresa u Travniku

U periodu od 28. oktobra do 01. novembra 2019. godine realizovan je Projekat „Partnerstvo medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini“ pod pokroviteljstvom Uprave za obrazovanje i nauku Rijaseta Islamske zajednice u BiH. Projekat podrazumijeva razmjenu učenika i profesora između dvije medrese Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini koji će jednu nastavnu sedmicu boraviti u internatu, prisustvovati nastavi i učestvovati u vannastavnim aktivnostima druge medrese.

Na temelju dogovora između direktora Elči Ibrahim-pašine medrese mr. Dževdeta Šošića i direktora Behram-begove medrese mr. Ahmeda Hatunića realizovana je razmjena učenika i profesora između ove dvije medrese u periodu od 28.10. do 01. 11. 2019. godine i to po 5 (pet) učenica i 5 (pet) učenika drugih razreda.

Učenici i učenice Elči Ibrahim-pašine medrese su proveli jednu nastavnu sedmicu u Behram-begovoj medresi u Tuzli dok su učenici i učenice Behram-begove medrese boravili u Elči Ibrahim-pašinoj medresi u Travniku.

Pored redovnih školskih aktivnosti imali su priliku upoznati se sa kulturno-historijskim znamenitostima na području medrese domaćina. Tako su učenici i učenice Behram-begove medrese obišli znamenitosti gradova Jajca, Bugojna i Travnika.

Predposljednjeg dana boravka u Elči Ibrahim-pašinoj medresi za učenike Behram-begove medrese organizovan je izlet u Edukativno-sportski centar u Golešu koji je protekao u lijepom druženju sa učenicima medrese domaćina.

« Novembar 2019 »