Članak je filtriran: utorak, 12 Novembar 2019 - Elči Ibrahim-pašina medresa u Travniku

U ponedjeljak, 11. novembra 2019. godine, u Gazi Husrev-begovoj medresi u Sarajevu održano je XVIII takmičenje iz arapskog jezika učenika medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini, u organizaciji Uprave za obrazovanje i nauku Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini.

Na ovogodišnjem takmičenju učestvovale su ekipe iz sedam medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini i to: Gazi Husrev-begova medresa iz Sarajeva, Behram-begova medresa iz Tuzle, Elči Ibrahim-pašina medresa iz Travnika, Medresa Džemaludin ef. Čaušević iz Cazina, Karađoz-begova medresa iz Mostara, Medresa Osman ef. Redžović iz Velikog Čajnog i Medresa Gazi Isa-beg iz Novog Pazara.

Prvo mjesto osvojila je ekipa Behram-begove medrese iz Tuzle, dok su drugo mjesto zauzeli učenici Gazi Husrev-begove medrese. Treće mjesto je pripalo učenicima Karađoz-begove medrese iz Mostara.

U pojedinačnom plasmanu prvo mjesto je pripalo Vedadu Čolakoviću učeniku Gazi Husrev-begove medrese, drugo mjesto Abdullahu Mrkonjiću učeniku Behram-begove medrese iz Tuzle, a treće mjesto Safiji Dogan učenici Elči Ibrahim-pašine medrese iz Travnika.

Zahvaljujemo se Upravi za obrazovanje i nauku Rijaseta Islamske zajednice za organizaciju takmičenja, a Gazi Husrev-begovoj medresi na gostoprimstvu. Čestitamo pobjednicima i svim učesnicima na postignutim  rezultatima.

« Novembar 2019 »