Članak je filtriran: ponedjeljak, 30 Septembar 2019 - Elči Ibrahim-pašina medresa u Travniku

V sportski susreti učenica srednjoškolskih ustanova Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini održani su od 28. do 29. septembra ove godine, u Medresi Osman-ef. Redžović u Velikom Čajnu, u organizaciji Uprave za obrazovanje i nauku Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini.

Predstavnice Prve bošnjačke gimnazije iz Sarajeva, Medrese Osman-ef. Redžović iz Velikog Čajnog, Behram-begove medrese iz Tuzle, Elči Ibrahim-pašine medrese iz Travnika i Gazi Husrev-begove medrese iz Sarajeva takmičile su se u pet disciplina i to: odbojci, utrci na 60 i 100 m, stonom tenisu i šahu.

Ekipa Elči Ibrahim-pašine medrese osvojila je titulu fair play ekipe ovih sportskih susreta.
U pratnji učenica bile su profesorice Selma Haskić i Amila Tarakčija.

Čestitamo pobjednicama i učesnicama Sportskih susreta na postignutim rezultatima. Zahvaljujemo se organizatoru Upravi za obrazovanje i nauku Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini i domaćinu Medrese Osman-ef. Redžović na uspješnoj organizaciji Susreta i gostoprimstvu.

ponedjeljak, 30 Septembar 2019 06:29

Učenici Medrese posjetili Sarajevo Halal Fair

U četvrtak, 26. septembra 2019. godine, učenici izborne grupe kiraet-fikh iz Elči Ibrahim-pašine medrese u pratnji mr. Sinanudina Alibegovića su posjetili Međunarodni sajam halal industrije u Sarajevu pod nazivom “ SARAJEVO HALAL FAIR“.

SHF 2019. je održan u Centru Skenderija u Sarajevu od 26. do 28. septembra 2019. godine, a organizatori su bili Bosna Bank International, Islamic Development Bank Group (IsDB) i IsDB Group Business Forum THIQAH, uz podršku Islamske zajednice u BiH, Agencije za certificiranje halal kvalitete BiH, te Udruženja halal industrije koje djeluje pri Privrednoj komori FBiH, a pod pokroviteljstvom Šefika Džaferovića, člana Predsjedništva BiH.

« Septembar 2019 »