Članak je filtriran: utorak, 14 Septembar 2021

U utorak, 14. septembra 2021. godine, direktor Medrese mr. Dževdet Šošić primio je novi saziv Redakcije školskog lista Nedžm koja će vršiti pripremu 50. jubilarnog broja lista.

Rukovodilac Novinarske sekcije, dr. Nermin Šušić je upoznao direktora sa imenovanim rukovodstvom Redakcije, planovima i ciljevima u školskoj 2021/22. godini, konceptu jubilarnog 50. broja, te načinima unaprjeđenja rada na polju školskog novinarstva.

Također, profesor Šušić je zahvalio na podršci koju direktor pruža Novinarskoj sekciji zaduženoj za praćenje javnog života škole i publikovanju tih sadržaja u školskom listu.

Direktor je dao punu podršku rukovodiocu Sekcije i Redakciji kako bi školski medij bio što kvalitetniji, originalniji, raznovrsniji i edukativniji.

U ponedjeljak, 13. septembra 2021. godine, nakon akšam namaza učenice 4 – C i 4 – D su izvele program dobrodošlice za učenice prvog razreda.

Program je počeo na najljepši mogući način – učenjem Kur’ana i čitanjem prijevoda. Nakon toga je izvedena ilahija, zatim skeč osmišljen od strane naših maturantica i čitanje teksta koji je izazvao posebne emocije i suze u očima naših učenica.

Ova generacija maturantica je i ovaj put pokazala visok nivo međusobne saradnje i komunikacije, baš kao i prethodnih godina. Posebno raduje činjenica da su one kao najstarije učenice u školi pokazale da poštuju i prihvataju mlađe učenice, bez ikakvih predrasuda, te da su kroz četiri godine provedene u medresi odrasle u zrele ličnosti spremne na komunikaciju sa svima.

U pripremi ovog programa pomoć i podrška su im bile razredne odgajateljice Hasičić Mahira (4-C) i Lendo-Jusić Adnana (4-D).

« Septembar 2021 »