Debata za učenike četvrtih razreda povodom 25. novembra – Dana državnosti Bosne i Hercegovine

U okviru obilježavanja Dana državnosti Bosne i Hercegovine, organizovana je debata za učenike četvrtih razreda na temu: “Ostanak u BiH je opravdan”. Debata je održana u ponedjeljak, 22.11.2021. godine, u holu škole.

Učenicima i učenicama se na početku debate obratio pomoćnik direktora za internat mr. Safet Durguti, koji je poseban akcent stavio na istinsku vjeru u Allaha i u najtežim vremenima, te poželio da debata prođe u najboljem redu.

Članovi afirmacijske ekipe su bili: Nadin Osmić, Sara Imamović i Sumeja Sjerotanović, dok su članovi negacijske ekipe bili: Ajdin Skomorac, Kadir Güngör i Ahmad Šišić.

Uz veoma zanimljive argumente, stavove i unakrsna ispitivanja, članovi ekipa su pokušali odbraniti svoje teze - dokazati da je opravdan ili neopravdan ostanak u BiH.

Tročlani žiri je pratio sami tok debate, te su na kraju izabrali pobjedničku ekipu i najboljeg debatanta.

Žiri su činili profesori naše Škole: mr. Armin Jašarević, mr. Nermina Čakić i mr. Amila Čakić.

Pobjednička ekipa je negacijska ekipa, a najbolji debatant je učenik Nadin Osmić.

Zahvaljujemo organizacionom timu na jednoj ovakvoj aktivnosti, a posebno profesoru Kesten Erminu koji je pripremao debatante, kao i profesorici mr. Zukan Lejli koja je moderirala debatu.

Zahvaljujemo i svim učesnicima-debatantima što su svoja promišljanja podijelili sa svojim kolegama, te se nadamo da će ostanak u Bosni i Hercgovini donijeti svima napredak, uspjeh i zadovoljstvo.

« Novembar 2021 »