info@medresa.edu.ba

Elči Ibrahim-pašina medresa osvojila prvo mjesto na takmičenju iz Povijesti islama u Visokom

U ponedjeljak, 4. marta 2024. godine, u organizaciji Uprave za obrazovanje i nauku Rijaseta Islamske zajednice u BiH, održano je takmičenje iz Povijesti islama u Medresi Osman ef. Redžović u Visokom, na kojem su učestvovali učenici prvih razreda medresa IZ-e u Bosni i Hercegovini.

Elči Ibrahim-pašina medresa je u ukupnom plasmanu zauzela PRVO mjesto, dok su u pojedinačnom plasmanu drugo mjesto osvojili učenici Ahmed Sjerotanović i Davud Krehmić, a hfz. Nedžma Mašetić je zauzela treće mjesto.

Mentor učenicima na ovom takmičenju je bio prof. Abdullatif Muhamed.

Ekipni plasman:
1. mjesto - Elči Ibrahim-pašina medresa Travnik
2. mjesto - Medresa Osman ef. Redžović Visoko
3. mjesto - Behram-begova medresa Tuzla

Ovom pobjedom Elči Ibrahim-pašina medresa potvrdila je svoje prvo mjesto u ukupnom plasmanu iz svih do sada održanih takmičenja u organizaciji Rijaseta IZ-e, što je ogroman uspjeh. Čestitamo takmičarima, njihovim mentorima, Upravi Škole kao i Centru za izvrsnost Medrese, koji niže uspjehe izvrsnim rezultatima na svim poljima takmičenja.

Čitano 139 puta