ponedjeljak, 17 Maj 2021 15:30

Konkurs za upis učenika u I (prvi) razred Elči Ibrahim-pašine medrese u Travniku u školskoj 2021/2022. godini

Na osnovu odredbi člana 17. i člana 20. Pravilnika o organizaciji i radu Rijaseta, člana 4. Pravilnika sa kriterijima za prijem učenika u prvi razred medresa i člana 1. Pravilnika o dopuni Pravilnika sa kriterijima za prijem učenika u prvi razred medresa, Rijaset Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini raspispuje

K O N K U R S
za upis učenika u I (prvi) razred u školskoj 2021/22. godini

Kandidati za upis u Elči Ibrahim-pašinu medresu u Travniku u školskoj 2021/2022. godini treba da ispunjavaju sljedeće uvjete:

a) da nisu stariji od 18 godina,
b) da su sa uspjehom završili osnovno obrazovanje prema  Nastavnom planu i okvirnom programu za osnovnu školu,
b) da su završili završni razred osnovne škole s primjernim vladanjem.

Prijava i upis učenika u prvi razred u školskoj 2021/22. godini realizirat će se elektronski putem maila: Ova e-maila adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli., putem pošte ili lično u sekretarijatu Škole.

Kandidati za upis u Medresu neće polagati prijemni ispit.

Obrazac zahtjeva za upis možete preuzeti OVDJE.

Kandidati koji su hafizi, učenici generacije u osnovnoj školi ili koji su ostvarili odličan uspjeh iz svih nastavnih predmeta i primjerno vladanje u posljednja četiri razreda osnovne škole, uz priložene dokumente kojima potvrđuju svoj status, bit će bodovani s najvećim brojem bodova po svim kriterijima bodovanja i kao takvi odmah primljeni.

Uz aplikaciju na konkurs za upis učenika u prvi razred Medrese svaki kandidat će na odgovarajući način priložiti sljedeće dokumente:

1. svjedodžbu o završenom IX, odnosno završnom razredu osnovne škole,
2. uvjerenje o uspjehu u tri razreda koji prethode završnom razredu osnovne škole,
3. izvod iz matične knjige rođenih,
4. uvjerenja, diplome i priznanja o osvojenim jednom od prva tri mjesta na takmičenjima koja su zvanično organizirana na nivou kantona/regije, entiteta u BiH ili Bosne i Hercegovine, Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini i to iz predmeta zastupljenih u nastavnom planu i programu Elči Ibrahim-pašine medrese u Travniku.

Rok za prijavu kandidata je od 1. do 19. juna 2021. godine.

Medresa će objaviti rezultate upisa na svojoj web-stranici najkasnije tri dana nakon isteka roka za aplikaciju  za prijem učenika.

Primljeni kandidati obavezni su preporučenom poštom ili lično dostaviti originalnu dokumentaciju u sekretarijat Medrese najkasnije tri dana od dana objavljivanja preliminarne liste rezultata prijema učenika.

Dodatne informacije u vezi s prijavom, prijemom i upisom učenika kandidati mogu dobiti na web-stranici Medrese, kao i na gore navedeni mail.

« Juni 2021 »