info@medresa.edu.ba

Učenice 3-D odjeljenja učestvovale u obilježavanju završne manifestacije Muftijstva travničkog povodom Dana hidžaba

U subotu, 10. februara 2024. godine, centralnom manifestacijom Muftijstva travničkog održanom u Medžlisu IZ Busovača, obilježen je Svjetski dan hidžaba.

Nakon proučenog odlomka iz Kur'ana te riječi dobrodošlice koje je prisutnima uputila prof. Ensara Srebrenica, koordinatorica MIZ Busovača, prisutnima se obratila prof. Lejla Bešo-Haskić, koordinatorica Muftijstva travničkog, uputivši iskrene čestitke i riječi podrške ženama koje nose hidžab.
Ovo veče su učenjem ilahija i kraćim prigodnim programom upotpunile i učenice 3-D odjeljenja Elči Ibrahim-pašine medrese, koje su prisutne podsjetile i na načine nošenja hidžaba u BiH u različitim vremenskim periodima.
Program su moderirale voditeljice: Amela Redžić i Džemila Pajić.

Čitano 73 puta