Članak je filtriran: ponedjeljak, 14 Novembar 2022

ponedjeljak, 14 Novembar 2022 17:39

Dodijeljeno posebno priznanje ministru Domiću

U ponedjeljak, 14. novembra 2022. godine organiziran je sastanak sa ministrom obrazovanja, nauke, mladih, kulture i sporta Srednjobosanskog kantona, g. Bojanom Domićem, a sastanku je prisustvovala delegacija Elči Ibrahim-medrese, koju su činili mr. Dževdet Šošić, direktor Medrese, dr. Ahmed-ef. Adilović, muftija travnički i predsjednik Upravnog odbora Škole, mr. Safet Durguti, pomoćnik direktora za internat, dr. Salih Indžić, glavni imam MIZ Travnik i dr. Nermin Šušić, predsjednik MIZ Travnik.

Povod ovog sastanka bilo je uručenje posebnog priznanja ministru Domiću, zbog odluke o davanju saglasnosti o utvrđivanju postojanja javnog interesa i načina finansiranja Elči Ibrahim-pašine medrese.

Ova odluka je izglasana 20. septembra 2022. godine na Skupštini SBK.

Ovo posebno priznanje ministru Domiću Elči Ibrahim-pašina medresa dodjeljuje za cjelokupni doprinos u radu i afirmaciji Medrese.

Direktor Medrese, mr. Dževdet Šošić istakao je značaj ove odluke za Školu, ali i podrške koju ministar obrazovanja, nauke, mladih, kulture i sporta, g. Domić godinama pruža Medresi, te mu se na ovom sastanku još jednom zahvalio.

U subotu, 12. novembra 2022. godine učenici trećih i četvrtih razreda izborne nastave Matematika/Fizika i Matematika/Informatika predvođeni profesoricom Aldijanom Smajić posjetili su grad Split (Republika Hrvatska) i Zvjezdano selo Mosor.

Učenici su uživali u šetnji sunčanim Splitom, a u popodnevnim satima su se uputili ka Zvjezdanom selu.

Upriličeno je predavanje iz astronomije o Sunčevom sistemu koje je predvodio astronom-animator Zvjezdanog sela Zoran Knez, kao i posmatranje noćnog neba. Učenici su mogli da promatraju Saturn i njegov prirodni satelit Titan.

Ovo je učenicima bilo značajno iskustvo, koje je na njih ostavilo posebne utiske, pa su se u jako lijepom raspoloženju vratili u naš grad.

« Novembar 2022 »