Članak je filtriran: subota, 19 Novembar 2022

U subotu, 19. novembra 2022. godine u Elči Ibrahim-pašinoj medresi u Travniku se održao sastanak predstavnika medresa i gimnazija Islamske zajednice u BiH zaduženih za pripremu i realizaciju takmičenja „Pod nebom vedre vjere – Islam i Evropa u iskustvu Bosne“ u organizaciji Uprave za obrazovanje i nauku Rijaseta IZ u BiH.

Pored predstavnika medresa i gimnazija IZ u BiH, sastanku je prisutvovao i mr. Seid Eminović, šef odjela za srednje obrazovanje u Upravi za obrazovanje i nauku Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini.

Na sastanku se razgovaralo o konceptu, propozicijama i pravilima takmičenja iz tekstova objavljenih na web-stranici izložbe „Pod nebom vedre vjere – Islam i Evropa u iskustvu Bosne".

Također, predstavnici medresa i gimnazija IZ u BiH govorili su i o pripremama za realizaciju takmičenja, od pitanja i koncepta testa, afirmacije takmičenja, do sadržaja koji mogu doprinijeti uspješnoj pripremi i realizaciji takmičenja.

U četvrtak, 10. novembra 2022. godine, direktor Elči Ibrahim-pašine medrese, mr. Dževdet Šošić je primio naše učenike - reprezentativce Bosne i Hercegovine u karateu, koji su nastupili na Balkanskom prvenstvu u karateu za kadete, juniore i U21, koje se održalo u Baru, Crna Gora.

Prijemu su prisustvovali: Sara Hodžić (2-E); Adna Palić (2-D); Enis Mehić (3-B); Ismail Zolota (2-B) i Ajdin Karadža (2-A), zajedno sa rukovodiocem karate sekcije u našoj Medresi, profesorom Asimom Hodžićem.

Direktor Šošić je napomenuo o važnosti njihovih uspjeha za Školu na sportskim takmičenjima, te je dao svoju punu podršku karate sekciji i karatistima.

Istakao je kako će Uprava Medrese i dalje pratiti rad karate sekcije, i učešća karatista na takmičenjima, te im je poželio još mnogo medalja i uspjeha.

Direktor je ovom prilikom Adni, Sari, Ismailu, Ajdinu i Enisu uručio i prigodne poklone.

« Novembar 2022 »