Članak je filtriran: subota, 05 Juni 2021

U četvrtak, 03. juna 2021. godine, organizirano je svečano proklanjavanje novoizgrađene džamije na platou Gostilj – Vlašić u džematu Karaula.

Svečanost je upriličena nakon što su okončani svi građevinski radovi na objektu i uređenju dvorišta džamije. Objekat džamije je završen u periodu od 9 mjeseci. Početak gradnje je obilježen polaganjem kamena temeljca 30.08.2020. g. Gradnju džamije je vodio Medžlis IZ Travnik uz pomoć i donaciju UG Izvor dobročinstva iz Vogošće i Ihja Et-Turas El-Islami Odsjek za Balkan – država Kuvajt.

Svečanosti su pored rukovodstva Medžlisa dr. Nermina Šušića i dr. Salih-ef. Indžića, prisustvovali i predsjednik UG “Izvor dobročinstva” Ismir Karaga, projekt menadžer Udruženja Harmin Suljić, predstavnik Ihja Et-Turas El-Islami šejh Mahmud Saqr En-Nedždija, direktor Travničke medrese mr. Dževdet Šošić, upravnik Medrese mr. Safet Durguti, premijer Srednjobosanskog kantona Tahir Lendo, načelnik Općine Travnik dr. Kenan Dautović, predsjednici džematskih odbora Turbe i Karaula mr. Ahmed Omerdić i Zahid Čizmo, vakif zemljišta na kojem se gradi džamija Osman Sefer, te predstavnici MZ Turbe i Karaula.

Program je izveden unutar džamije a isti se sastojao od obraćanja domaćina i zvanica, te ilahija koje su izveli članovi hora imama Medžlisa IZ Travnik. Prisutnima se pored glavnog imama Medžlisa IZ Travnik, predsjendika Džematskog odbora Turbe mr. Ahmeda Omerdića, muftije travničkog dr. Ahmed-ef. Adilovića, obratili i načelnik Općine Travnik te šejh Mahmud Saqr En-Nedždi ispred organizacije donatora.

Nakon dove koju je proučio glavni imam dr. Salih-ef. Indžić proučen je prvi ezan sa munare ove džamije.

U okviru vjersko-kulturne manifestacije „511. Dani Ajvatovice“ koja se organizirau mjesecu junu 2021. godine Muftijstvo travničko raspisuje
K O N K U R S

ZA NAJBOLJI LITERARNI RAD

1. Tema: Na temeljima tradicije u sretniju budućnost

2. Pravo učešća imaju svi učenici srednjih škola SBK.

3. Radovi trebaju biti odštampani, u poetskoj ili u proznoj formi, font 12 i prored 1,5.
Maksimalno 2 stranice teksta.

4. Učesnici će šifrirane radove i šifru sa potrebnim podacima

(ime i prezime, naziv škole i razred te kontakt broj mobitela)

dostaviti u odvojenim kovertama najkasnije do 22. juna 2020. godine

na adresu Muftijstva travničkog -

Vezirska 2, 72270 Travnik.

5. Rezultati konkursa i rad koji osvoji prvo mjesto bit će objavljeni na web-sajtu
Muftijstva.

6. Novčane nagrade za tri mjesta obezbjeđuje Muftijstvo.

7. Nagrada će biti uručene u sjedištu Muftijstva u utorak 29. juna u 11:00 sati.

8. Ocjenjivački žiri će činiti profesori koje odredi Organizator.

9. Novčane nagrade za tri mjesta obezbjeđuje Muftijstvo:

- 1. mjesto 300 KM,
- 2. mjesto 200 KM,