info@medresa.edu.ba

utorak, 21 Mart 2023 08:28

Rezultati konkursa za najbolji literarni rad „Bosna i Hercegovina kakvu želim“

Elči Ibrahim-pašina medresa u Travniku je tokom mjeseca februara 2023. godine povodom Dana nezavisnosti BiH raspisala konkurs za najbolji literarni rad za učenike završnih razreda osnovnih škola s područja SBK-a i ZDK-a.

Ocjenjivački žiri su činili predmetni profesori Bosanskog jezika i književnosti u Elči Ibrahim-pašinoj medresi, a tema konkursa je bila: Bosna i Hercegovina kakvu želim.

Na konkurs su prijavljena 52 rada iz 12 općina SBK-a i ZDK-a, a s obzirom da su radovi bili jako kvalitetni Komisija je dala prijedlog menadžmentu Škole da se za prvo, drugo i treće mjesto odaberu po dva rada, odnosno da bude šest najuspješnijih učenika.

Nagrade:
Prvo mjesto: 200,00 KM
Drugo mjesto: 150,00 KM
Treće mjesto: 100,00 KM

Rezultati su sljedeći:

Prvo mjesto osvojile su:
1. Maglić Lamija (Osnovna škola Turbe, Travnik), i
2. Mujak Ajna (Osnovna škola Kruščica, Jajce).

Drugo mjesto:
1. Malagić Amila (Osnovna škola Hasan Kikić - Tetovo, Zenica), i
2. Nasup Aldin (Osnovna škola Kruščica, Jajce).

Treće mjesto osvojile su:
1. Pivić Advija (Osnovna škola Nemila, Zenica);
2. Spahić Sebina (Osnovna škola Vitovlje, Travnik).

*Napomena:

- Nagrade i priznanja najuspješnijim učenicima biće uručene na Danu otvorenih vrata, kojeg organizira Elči Ibrahim-pašina medresa 13. maja 2023. godine.

Elči Ibrahim-pašina medresa zahvaljuje svim učenicima koji su učestvovali u konkursu “Bosna i Hercegovina kakvu želim”, a posebne čestitke upućujemo najuspješnijim od njih.