Direktor Medrese održao predavanje učenicama prvih i drugih razreda

U četvrtak, 16. decembra 2021. godine direktor Elči Ibrahim-pašine medrese, mr. Dževdet Šošić je održao predavanje učenicama prvih i drugih razreda, u dnevnom boravku ženskog internata.

U svom obraćanju učenicama Direktor je istakao blagodati ummeta Muhammeda, s.a.w.s., poput namaza, Kur’ana, zikra, Bismille, dove, hidžaba,… Posebnu pažnju je posvetio namazu kao stubu vjere i direktnoj konekciji sa našim Gospodarom. Također, učenicama je rekao da je posebna blagodat za njih to što nesmetano mogu nositi svoj hidžab, te da one tom misijom nose plamen islama. Uvijek trebaju biti na mjestu i u društvu onih koji spominju Allaha, s.w.t., jer će samo tada osjetiti slast imana. Dova treba da im bude oružje, jer je ona ključ Božije milosti.

Rekao je i da trebaju biti svjesne doba u kome žive, izazova koje ovo vrijeme sa sobom donosi, ali i svih mogućnosti koje su im pružene, te da uvijek budu zahvalne na blagodatima kojima su okružene.

Nakon predavanja učenice su nastavile razgovor sa Direktorom iznoseći vlastite misli, postavljajući pitanja, ali i davajući prijedloge i sugestije za poboljšanje odgojno-obrazovnog rada i života u internatu.

Ovo druženje i predavanje je proteklo u lijepoj atmosferi, a učenice su zahvalile Direktoru na ovoj posjeti.

« Januar 2022 »