info@medresa.edu.ba

Naši učenici učestvovali u projektu ''Let's read''

U okviru projekta Američke ambasade "Let's read" realizirano je niz aktivnosti u mjesecu maju u saradnji sa učenicima Mješovite srednje tehničke škole Travnik.

Nakon čitanja i obrade romana "The House On Mango Street" autorice Sandre Cisneros, učenici su imali priliku da se druže, sarađuju i kritički promišljaju o ključnim temama romana.

Gost predavač na jednoj od radionica bio je i Kerim Sefer, svršenik Elči Ibrahim-pašine medrese, autor romana "Prokletstvo mira" i novinar u medijskoj kući Al Jazeera Balkans.

Na kvizu znanja koji se danas, 24. maja 2023. godine, održao u Mješovitoj srednjoj tehničkoj školi naši učenici Merdija Bašić i Zijad Čajdin osvojili su 2. mjesto, dok je Fatima Kesten zauzela 3. mjesto.

Kroz različite aktivnosti, učenici su imali priliku da šire vlastite vidike, ruše predrasude, prihvate različitosti i razvijaju osjećaj empatije.

Rukovodioci projekta su profesorice Engleskog jezika u ove dvije srednje škole, prof. Melisa Ribić Kajmak i prof. Aida Đulabić.

Čitano 197 puta