info@medresa.edu.ba

Profesor dr. Hamid Indžić održao predavanje učenicima na temu "Klanjajmo redovno namaz da bismo bili sretni i uspješni"

U četvrtak, 15. decembra 2022. godine u atriju Elči Ibrahim-pašine medrese dr. Hamid Indžić, predmetni profesor Fikha, održao je predavanje učenicima. Tema predavanja bila je "Klanjajmo redovno namaz da bismo bili sretni i uspješni".

Kroz svoje izlaganje, prezentacije i video materijal, profesor Indžić nastojao je učenicima probuditi svijest i ukazati na značaj namaza.

Namaz je glavni i prvi ibadet muslimana, svakodnevna obaveza, koju je Allah, dž.š., strogo naredio svojim robovima.

Također, dao je učenicima neke savjete o načinu obavljanja namaza, ali i sugerisao na najčešće greške koje činimo u namazu.

Posebno je naglasio odgovornost koju svaki čovjek ima kao pojedinac kada je u pitanju namaz.

Namaz daje smisao i svrhu svim ostalim vjerskim dužnostima. Njime se vjerska svijest uzdiže na najviše moguće razine duhovne bliskosti sa Stvoriteljem.

Namaz je istovremeno zikr-spominjanje, hamd-zahvala, tekbir-veličanje Stvoritelja.

Atmosfera tokom ovog predavanja bila je posebna, s obzirom da je tematika vezana za namaz uvijek aktuelna i dobrodošla.

Tema ovog predavanja može poslužiti i kao smjernica u životu - "Klanjajmo redovno namaz da bismo bili sretni i uspješni".

Čitano 240 puta